O mně

Jmenuji se Tomáš Homola a jsem nadšený hobby fotograf.

Fotografování se věnuji už několik let. První kontakt s „foťákem“ přišel někdy v roce 2013, kdy jsem poznal svoji ženu. Ta vlastnila zrcadlovku od Nikonu. Od tohoto okamžiku se zrcadlovka stala nedílnou součástí mého života. Kdykoliv jsem vyrazil někam na výlet, bral jsem ji sebou. Největší zlom v mém fotografování nastal, když se narodil můj syn. Samozřejmě jsem byl nadšený a chtěl zaznamenat všechny důležité okamžiky jeho/našeho života. A tak se ze mě namísto příležitostného, stal vášnivý fotograf. Postupně jsem fotil nejen naši rodinu, ale i kamarády, známe a kamarády známých.

Na fotografování mě baví jeho rozmanitost a nekonečný prostor pro kreativitu. Ve většině případů se soustředím na focení lidí, ale stává se, že mě zaujmou i jiné součásti našeho života: sport, krajina, běžný den na ulici … Nezařadil bych se proto vyloženě do kategorie „rodinný fotograf“. Zrcadlovku beru jako nástroj, který je potřeba umět ovládat bez ohledu na to co je zrovna foceným objektem. Fotografovaní mne pohltilo natolik, že se stalo neodmyslitelnou součástí mého života. A stejně jako ve všem na čem mi záleží, snažím se i v něm neustále zlepšovat a učit novým věcem.

Nejspíš vás bude zajímat, jak takové focení probíhá. Nejdůležitější jste Vy, můj klient/klientka. Vždy tedy začínám tím, že si vyslechnu Vaše požadavky a potřeby. Zodpovím všechny dotazy, poradím. Pak už nám nebrání nic v tom, abychom mohli začít fotit. Na dotazy co si máte vzít na sebe, odpovídám úsměv. 🙂

Budu se těšit na naši případnou spolupráci.